Renkli kontakt lensler

Renkli kontakt lensler mevcut göz renginizi daha da belirginleştirmeniz ya da tamamen değiştirmeniz için tasarlanmıştır.renkli kontakt 01
Bu lenslerin hammaddeleri ve üretim teknikleri standart kontakt lenslerle hemen hemen aynıdır. Tek farkları üzerlerine mevcut göz rengini daha belirginleştirmek üzere renkli çizgi-desenler ilave edilmiş, ya da özellikle koyu renk gözlülerde renk değişimini sağlamak üzere opak baskı yapılmış olmasıdır.renkli kontakt 02
Renkli kontakt lensler numaralı ya da numarasız olabilmektedir. Herhangi bir kırma kusuru olmayan kişiler numarasız renkli kontakt lensleri kullanabilirler. Mevcut kırma kusuru (miyop, hipermetrop, astigmat) olan kişilerin kullanabilmesi için de renkli numaralı kontakt lensler üretilmektedir.
Renkli kontakt lens kullanmak isteyen kişiler lens kullanma ve bakım şartlarına çok dikkat etmelidir. Numaralı ya da numarasız, renkli kontakt lensler kuralına uygun kullanılmadığında körlüğe kadar gidebilen ciddi göz problemlerine yol açabilirler.
Hem numaralı, hem de numarasız renkli kontakt lensler göz hekimi tarafından reçete edilmiş olmalıdır. Göz hekimi onay ve gözetiminde kullanılmayan her türlü kontakt lens gözde ciddi sorunlara yol açabilir.


Comments are closed.

• Bu yazı 4 Ağustos 2019 tarihinde güncellenmiştir.